پرش به محتوای اصلی

اخبار

بر اساس برنامه سال 98 باید 1050 پورت FTTH در استان زنجان راه اندازی شود

بر اساس برنامه سال 98 باید 1050 پورت FTTH در استان زنجان راه اندازی شود
جلسه شورای مدیران ICT در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در جلسه شورای مدیران ICT استان که به ریاست وحد فرخی مدیر کل ICT زنجان برگزار شد، نماینده منطقه زنجان شرکت مخابرات اعلام کرد بر اساس برنامه سال 98 باید تا پایان سال 1050 پورت FTTH در استان زنجان راه اندازی شود. وی مسیرهای جاری در قالب پروژه FTTH را خیابان امام (از چهار راه امیرکبیر تا میدان آزادی)، خیابان سعدی(از سعدی شمالی تا اواسط سعدی جنوبی)، و شهرک کارمندان(در 80درصد محدوده) اعلام کرد.

در جلسه شورای مدیران ICT استان که با حضور مدیران و رؤسای اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه شمال غرب،  مدیریت منطقه زنجان شرکت مخابرات استان، اداره کل ارتباطات زیرساخت استان، اداره کل پست استان، مدیریت شعب پست بانک استان، و سازمان نظام صنفی رایانه ای استان در محل اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان برگزار شد مباحثی پیرامون بررسی وضعیت طرح پایش ارتباطات روستایی، درخواست های متعدد دستگاه ATM توسط باجه های پست بانک روستایی، و برش استانی برنامه ششم توسعه کشور و پروژه های اقتصاد مقاومتی در دستگاه های زیرمجموعه وزارت در استان مطرح شد.

وحید فرخی در این جلسه گفت: اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان  به منظور به روزرسانی بانک های اطلاعاتی و اتخاذ تصمیمات بهینه مدیران، عملیات پایش روستاهای استان را آغاز نموده است و در قالب بازدیدهای میدانی در حال پایش وضعیت ارتباطات ثابت، همراه و اینترنت در روستاهای استان است.

وی گفت بر اساس گزارش مدیریت شعب پست بانک استان تعداد 170 باجه پست بانک روستایی در استان فعال می باشد که تاکنون 36 دستگاه عابربانک (ATM) از جانب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از محل اعتبارات خدمات عمومی اجباری در روستاهای محروم راه اندازی شده و 22 دستگاه ATM با تسهیلات از محل اشتغال روستایی و عشایری یا اعتبارات داخلی پست بانک و با مالکیت باجه های پست بانک دایر شده است.

در این جلسه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و رئیس شورای مدیران ICT استان بر لزوم ارتقاء جایگاه استان از لحاظ شاخص های توسعه ICT با عنوان IDI به ویژه در حوزه ارتباطات ثابت تأکید کرد.

۱۴ شهریور ۱۳۹۸ ۱۰:۴۸
تعداد بازدید : ۳۲۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید