اخبار

مدیر کل ICT زنجان خبر داد:

با توجه به گزارشات روزانه اپراتورها، وضعیت ارتباطی زنجان پایدار است

با توجه به گزارشات روزانه اپراتورها، وضعیت ارتباطی زنجان پایدار است
جلسه کارگروه مدیریت بحران ارتباطات و فناوری اطلاعات زنجان با حضور اعضاء برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات زنجان، وحید فرخی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان درجلسه کارگروه مدیریت بحران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از آمادگی دستگاه‌های مجموعه وزارت متبوع و اپراتورهای ارتباطی استان و نیز وجود تجهیزات ارتباطی پشتیبان در مقابل حوادث غیر مترقبه و بلایای طبیعی پیش رو خبر داد.

در این جلسه فرخی با اشاره به لزوم آمادگی لازم دستگاه‌های اجرایی برای وقوع خطرات طبیعی احتمالی، گفت: زیرساخت ها باید همیشه برای وقوع بلایای طبیعی احتمالی آماده باشد و پیش بینی های لازم نیز انجام شود تا شاهد افزایش خسارت نباشیم که لزوم این آمادگی، هماهنگی بین همه دستگاههاست .

فرخی با اشاره به دستورالعمل اقدامات احتیاطی و پیشگیری در مواجهه با مخاطرات طبیعی در پاییز و زمستان سال جاری گفت: با توجه به اقلیم استان و مواجه شدن با بادهای اقلیمی بالای 100کیلومتر بر ساعت که میتوانند به دکلهای مخابراتی و ارتباطی آسیب وارد کند، دستگاه های متولی بایستی در این خصوص اقدامات پیشگیرانه انجام دهند تا شاهد بروزقطعی ارتباط و  اختلال در مواقع بحران نباشیم.

مدیر کل ICT زنجان ضمن اشاره به دریافت وضعیت پایداری روزانه از اپراتورهای همراه اول و ایرانسل در استان گفت: با بررسی گزارشهای واصله خوشبختانه استان زنجان ارتباط پایدار مناسب داشته که بایستی از زحمات پرسنل اپراتورها تقدیر کرد.

فرخی در ادامه گفت: تمامی دستگاههای زیر مجموعه بایستی طرح ها و برنامه های مربوط به کارگروه مدیریت بحران ارتباطات و فناوری اطلاعات را جهت جمع بندی به این اداره کل ارسال نمایند تا بصورت مدون جمع آوری شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با اشاره به قطعی برق در برخی از سایتهای ایرانسل گفت: اداره کل ICT استان قطعی های مکرر در این سایتها را پیگیری میکند تا قطعی های ناشی از برق به حداقل برسد.

وی گفت : سرقت تجهیزات مخابراتی مقوله ای است فراگیر که همه استانها با این پدیده روبرو هستند و استان زنجان نیز از این قضیه مستثنی نیست و بایستی تمهیدات لازم در این خصوص انجام شود که با پیگیری ها و جلساتی که پیش بینی شده سعی در کاهش این معضل خواهد شد.

درپایان جلسه نمایندگان اپراتورها مشکلات و موانع خود را مطرح نموده و خواستار پیگیری هرچه سریعتر این مشکلات شدند.

این جلسه با حضور اعضای کار گروه مدیریت بحران ارتباطات و فناوری اطلاعات در اداره کل ICT  استان زنجان برگزار شد.

۳۱ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۱۲۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید