پرش به محتوای اصلی

اخبار

انتخاب مدیر کل ICT زنجان بعنوان مدیر برتر استان در پیشبرد برنامه آمار سال 97

انتخاب مدیر کل ICT زنجان بعنوان مدیر برتر استان در پیشبرد برنامه آمار سال 97
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان بعنوان یکی از مدیران برتر استان در پیشبرد برنامه ملی توسعه آمار سال 1397 شناخته شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در مراسم گرامیداشت هفته آمار که با حضور فتح اله حقیقی استاندار زنجان ، رئیس مرکز آمار کشور و رئیس سازمان برنامه و بودجه استان برگزار شد، از وحید فرخی ، مدیر کل ICT استان، آقایان حامد سرائی و پوریا غلامی به پاس خدمات و تلاشهای ایشان در پیشبرد برنامه ملی توسعه آمار تجلیل شد.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه این مراسم گفت : بدون در دست داشتن آمار کافی، دقیق و به‌هنگام، سیاستگذاری، برنامه‌ریزی، تعیین اهداف، راهکارها و فعالیت‌ها و در نهایت ارزیابی نتایج مربوطه امکان‌پذیر نمی‌باشد.

  وی گفت: آمار و اطلاعات مبنای برنامه ریزی و داده های آماری ، بنیادی ترین اصل برای برنامه ریزی است و برنامه ریزی ، اساسی ترین شاخص برای مدیریت قلمداد میشود. سه حلقه آمار و اطلاعات، برنامه ریزی و مدیریت از حلقه های توسعه به شمار میرود بطوریکه عصر ارتباطات و اطلاعات وقتی معنا می یابد که جمع آوری اطلاعات و داده ها به روز باشد و یکی از نکاتی که در برنامه ریزی هر سازمانی میتوان به آن بعنوان شاخص ترین اصل از آن باد نمود این است که توسعه بدون برنامه ریزی و برنامه ریزی بدون آمار و اطلاعات قابل تحقق نیست.و این سه ملزوم و لازمه یکدیگرند.

 فرخی ادامه داد: این مهم وقتی قابل تحقق است که نگاه ما به آمار و اطلاعات ، نگاه جامعی باشد و تجسم اینکه آمار و اطلاعات یکسری اعداد و ارقام بی شماری هستند که تنها برای پرکردن صفحات آنها را گرداوری می‌کنند تجسمم غلطی است.

 مدیر کلICT استان در پایان گفت: امید است اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات بتواند با انسجام و تلاش روز افزون در پیشبرد برنامه های آماری استان در سالهای آتی گامهای موثری بردارد.

این مراسم در هشتم آبان ماه 98 در ساختمان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان با حضور مدیران دستگاه های اجرایی استان برگزار شد.

۹ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۳۳
تعداد بازدید : ۲۸۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید