پرش به محتوای اصلی

اخبار

برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی داوران ثبت اختراع استان زنجان

برگزاری دوره آموزشی توانمندسازی داوران ثبت اختراع استان زنجان
دوره آموزشی توانمندسازی داوران ثبت اختراع با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان با توجه به این که از سوی مرکز مالکیت معنوی وابسته به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، پارک علم و فناوری استان زنجان به عنوان یکی از مراجع استعلام برای داوری درخواست های ثبت اختراع شناخته شده است ،دوره آموزشی توانمندسازی داوران ثبت اختراع برای داوران پارک مذکور برگزار شد.

دوره آموزشی توانمندسازی داوران ثبت اختراع در مرکز نوآوری پارک علم و فناوری استان و با همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، و با حضور و تدریس آقایان میرعرب و رمضانی از اداره ثبت اختراع بین الملل و داخلی کشور و آقای قهرمانی، مخترع برتر در سال 94 برگزار شد. در این دوره که با حضور متخصصین از رشته های مختلف برگزار شد اصول داوری درخواست های ثبت اختراع، آموزش داده شد.

یکی از حوزه های خاص برای داوری اظهارنامه های ثبت اختراع، درخواست های حوزه ICT است که از لحاظ زمینه سازی برای حفظ مالکیت معنوی از طرح های بدیع برای ورود به بازار کسب و کار، مورد توجه در اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و نیز سازمان فناوری اطلاعات ایران است.

لذا علاوه بر این که در سطح استان طی همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان و پارک علم و فناوری استان زمینه بررسی و داوری درخواست های ثبت اختراع فراهم شده است، در سطح ملی نیز « دبیرخانه قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه‌ای » به نشانی سایت http://iranspo.ir با همکاری مرکز مالکیت معنوی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، گام های اجرایی فرآیند کمیته حق اختراع نرم افزار را تدوین کرده است.

لازم به ذکر است در سایت « دبیرخانه قانون حمایت از حقوق پدیدآورندگان نرم افزارهای رایانه‌ای » به نشانی http://iranspo.ir علاوه بر ارائه خدمت «گواهی ثبت اختراع »، خدمات مربوط به «گواهی تاییدیه فنی ثبت نرم افزار » و «گواهی سلامت و احراز اصالت نرم افزار» نیز به متقاضیان ارائه می شود.

۱۳ آبان ۱۳۹۸ ۰۸:۰۶
تعداد بازدید : ۲۰۹

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید