پرش به محتوای اصلی

اخبار

نماینده مردم زنجان و نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

واکنش وزیر ارتباطات به تخلفات اپراتورها به موقع بوده است

واکنش وزیر ارتباطات به تخلفات اپراتورها به موقع بوده است
نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: عکس العمل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره خطاهای اپراتورهای تلفن همراه بسیار به موقع بوده است.

به گزارش اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان به نقل از پایگاه خبری جمهوری اسلامی ایران ،فریدون احمدی با اشاره به حضور «محمدجواد آذری جهرمی» در نشست کمیسیون صنایع مجلس اظهار داشت: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای پاسخ به سوال سیدفرید موسوی نماینده مردم تهران در کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی حضور یافت.

وی افزود: وزیر ارتباطات در این جلسه  با ارائه گزارش مفصلی درباره شرکتهای خدمات ارزش افزوده از اقدامات انجام شده در این حوزه دفاع کرد.

احمدی گفت: در این جلسه به تخلفات صورت گرفته در حوزه اشاره و تاکید شد که در جاهایی در حق مصرف‌کننده اجحاف شده است.

وی ادامه داد: نهایتا مقرر شد کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس، به موضوع تخلفات ورود کرده و آن را به صورت مفصل و با جزئیات بیشتری پیگیری کند و اشکالات مشخص شود.

نایب رئیس کمیسیون صنایع مجلس ادامه داد: البته آقای جهرمی در این جلسه توضیحات لازم را ارائه کرد و گفت که همه شرکت‌های درگیر در این حوزه را مقصر نمی‌داند و این تخلفات از سوی برخی از اپراتورها یا شرکت‌های تهیه محتوا صورت گرفته است.

نماینده مردم زنجان در مجلس بیان کرد: به نظر می‌رسد از سوی برخی از دستگاه‌ها در این زمینه کم‌کاری‌ و یا غفلت صورت گرفته و  آن گونه که باید نظارت‌های لازم و جدی بر روی محتوا انجام نشده است.

احمدی خاطرنشان کرد: البته حساسیت ویژه وزیر ارتباطات به موضوع تخلفات اپراتورها، نشان دهنده نقطه قوت ایشان است چرا که بسیار به‌موقع درباره خطاهای صورت گرفته عکس‌العمل نشان داد.

وی بیان کرد: البته به اعتقاد کمیسیون صنایع، این عکس‌العمل‌ها نباید خیلی شدید باشد چرا که افراد فعال در حوزه کسب و کار، جزو نخبگان کشور هستند که به هر حال خلاقیت‌هایی نشان داده‌اند و در این بخش حدود ۲۰، ۳۰ هزار شغل ایجاد شده است.

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس در جمع‌بندی جلسه امروز گفت: نهایتا آقای جهرمی عنوان کرد که تکالیف قانونی خود را انجام داده و به‌نظر می‌رسد برخی از دستگاه‌ها باید در وظایف خود تجدیدنظر کرده و با جدیت بیشتری در این زمینه فعال باشند.

این نماینده مجلس یادآور شد: مشکلات قابل اصلاح است و باید اشکالات کار را برطرف کرد، چرا که این حوزه یک حوزه کسب و کار جدی در صنعت ICT کشور است.

احمدی افزود: وزیر ارتباطات تا اینجا به وظایف خود در این حوزه به‌خوبی عمل کرده ولی بقیه دستگاه‌ها نیز باید پای کار بیایند تا اشکالات را برطرف کنیم.

وی با اشاره به اینکه مجلس هم در بعد نظارتی کم کاری کرده است، گفت: اگر مجلس به موقع به این مسائل ورود می‌کرد و کار به‌موقع انجام می‌شد، شاید هرگز این قبیل مشکلات پیش نمی‌آمد.

۱۶ آبان ۱۳۹۸ ۱۰:۲۱
تعداد بازدید : ۲۷۸

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید