پرش به محتوای اصلی

اخبار

مدیرکل فاوای استان: شبکه علمی ایران (شعا)، زیرساختی برای توسعه ارتباطات و تبادلات دانشگاه ها و مراکز علمی با یکدیگر خواهد بود

مدیرکل فاوای استان: شبکه علمی ایران (شعا)، زیرساختی برای توسعه ارتباطات و تبادلات دانشگاه ها و مراکز علمی با یکدیگر خواهد بود
جلسه شبکه علمی شعاء با حضور مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه ها برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان در راستای تفاهم نامه همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جهت ایجاد زیرساخت ارتباطی پهن باند برای تبادلات دانشگاه ها و مراکز علمی کشور با همدیگر، جلسه پروژه شبکه علمی ایران(شعا) با هدف توجیه و پاسخگویی به سؤالات مرتبط و تسریع در پیشرفت پروژه، با حضور مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه ها، مراکز علمی و حوزه های علمیه استان و نیز نمایندگان فنی و فروش شرکت خدمات و ارتباطات شبکه علمی ایران (سیمرغ سامانه) به عنوان شرکت مجری برگزار شد.

وحید فرخی مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات زنجان گفت: در گام اول پروژه، تلاش بر ارائه ارتباط پهن باند برای ارتباط مراکز با همدیگر و نیز اینترنت با تعرفه پایین با مراکز علمی است. آنچه برای گام دوم متصور است انتشار و فروش مطالعات و پژوهش ها بین مراکز علمی می باشد.

در این جلسه جهت پیشبرد پروژه، ضمن توضیح و توجیه پروژه شبکه علمی ایران(شعا)، نوع مشارکت و مدل همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی و نیز مباحث فنی پیرامون آن، مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین در راستای تسریع در پیشرفت پروژه به سؤالات و دغدغه های مدیران فناوری اطلاعات دانشگاه ها پاسخ داده  شد.

در جلسه پروژه شبکه علمی ایران فرخی گفت: شبکه شعاء زیرساختی برای توسعه ارتباطات و تبادلات دانشگاه ها و مراکز علمی با همدیگر خواهد بود. وی بر شفافیت نقش شرکا در مدل مشارکتی این پروژه بر اساس مشارکت بخش خصوصی-دولتی تأکید کرد؛ و از مراکز علمی استان خواست موضوع اتصال به شبکه علمی ایران را در اولویت پروژه های خود قرار دهند.

۲۸ آبان ۱۳۹۸ ۱۲:۱۷
تعداد بازدید : ۲۲۱

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید