پرش به محتوای اصلی

اخبار

نخستین مرحله پایش و نظارت بر بازار ارتباطات وفناوری اطلاعات آغاز شد/شناسایی واحدهای متخلف

نخستین مرحله پایش و نظارت بر بازار ارتباطات وفناوری اطلاعات آغاز شد/شناسایی واحدهای متخلف
نخستین مرحله از طرح کشوری پایش و نظارت بر بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات در سراسر کشور آغاز شد که با اجرای این طرح تاکنون چند مورد تخلف از سوی واحدهای فعال در این حوزه شناسایی شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین مرحله طرح کشوری پایش و نظارت بر بازار ارتباطات و فناوری اطلاعات توسط ۸ دستگاه عضو این طرح و با مدیریت و راهبری آنلاین در سراسر کشور آغاز شد.

هم اکنون و با اجرای این طرح، بازرسین کمیته‌های استانی در حال بازدید از ارائه‌دهندگان سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات در سراسر کشور هستند.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرده: اجرای این طرح به صورت آنلاین مدیریت و راهبری می‌شود که در حین بازرسی‌های انجام شده تاکنون، در کرج یک مورد شرکت ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی (ISP) که بدون مجوز از رگولاتوری نسبت به ارائه خدمات اقدام کرده شناسائی و فعالیت آن متوقف شد.

در بازرسی‌های انجام شده از اهواز نیز یک فروشنده تجهیزات غیرمجاز بی‌سیم و یک فروشنده تجهیزات ارتباطی و فناوری اطلاعات که درخصوص فروش تجهیزات ارتباطی بدون گواهی تائید نمونه رگولاتوری اقدام کرده بودند، شناسائی شدند؛ همچنین در بازرسی‌های استان زنجان نیز، تاکنون تخلفاتی از یک شرکت ISP شناسائی و اعمال مقررات لازم در این زمینه انجام شد.

ارائه خدمات کیفی در زمان کوتاه و با قیمت مناسب به مردم در حوزه ICT از اهداف مهم دستگاه‌های حاکمیتی و نظارتی است که با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری پایش و کنترل سرویس‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات بین ۸ دستگاه، زمینه هماهنگی در جهت رسیدن به این هدف فراهم شده است.

هدف این است که با اجرای مرحله اول طرح کشوری پایش و نظارت بر بازار ICT از امروز جریانی شکل می‌گیرد که خدمات‎گیرندگان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات اطمینان حاصل کنند که مرجعی وجود دارد تا درصورت تضییع حقوقشان بتوانند به آن مراجعه کنند و به دلیل حضور هشت دستگاه حاکمیتی و نظارتی، این مرجع، مرجع جامع و مانعی است.

۱۱ خرداد ۱۳۹۳ ۱۳:۲۸
تعداد بازدید : ۳۰۵

اظهارنظر

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید