پرش به محتوای اصلی

نماز

بزرگداشت روز ملی "عفاف و حجاب"
به مناسبت روز ملی عفاف و حجاب مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: عفاف و حجاب، پرچم مبارزه با تهاجم فرهنگی و مایه کرامت، عزت، شخصیت و آزادی زنان است.وی گفت: هفته عفاف و حجاب فرصت مناسبی است که می تواند در راستای ترویج فرهنگ عفاف و حجاب و استحکام بنیان خانواده توسط دستگاه‌های اجرایی و تشکل‌های مردمی و به منظور مقابله با تهاجم فرهنگی مورد استفاده قرارگیرد.
۲۱ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۰
بصیرت در کلام رهبری حفظه ا...
به تعبیر مقام معظم رهبری انسان با بصیرت همانند قطب‌نما عمل می‌کند،[1] در نتیجه کسی که دارای بصیرت و بینش دینی است، با درایت و دید وسیعی که نسبت به امور پیدا کرده، در معرکه‌های فتنه همانند شتربچه‌ای عمل می‌کند که نه بار می‌کشد و نه شیر می‌دهد. در اشاره به روایت امیرالمؤمنین علی(ع) که فرمود: «کنْ فِی الْفِتْنَةِ کابْنِ اللَّبُونِ لَا ظَهْرٌ فَیرْکبَ وَ لَا ضَرْعٌ فَیحْلَبَ»،[2] منظور آن است جوری عمل کن که نه بار جرم دیگران را بر دوش بکشی و نه خود مجرم باشی. حتی اگر سکوت تو باعث سوءاستفاده دشمنان می‌شود، از آن پرهیز کن[3]
۰۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
سالروز آغاز امامت امام زمان(عج)
نهم ربیع الاول، نه تنها نخستین روز امامت امام عصر علیه السلام است، بلکه آغاز دوره ای حیاتی و مهم در تاریخ شیعه نیز به شمار می آید. در سال روز نهم ربیع الاول که یادمان آغاز امامت ولی عصر علیه السلام است.
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲
در سوگ خورشید سامرا
امروز عسکری به جهان دیده بسته است
قلب جهان و قطب زمان دل شکسته است
۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
برگزاری مراسم زیارت عاشورا به مناسبت هفته دفاع مقدس
به مناسبت هفته دفاع مقدس مراسم زیارت عاشورا با حضور برگزارشد
۰۱ مهر ۱۳۹۸ - ۹:۴۹
ماجرای غدیر چه بود؟
پیامبر چه مطالبی را بیان فرمودند؟
*چرا "غدیر" در بین ما هم غریب است ؟! مگر آگاهی ما از آن چه ضرری برای دیگران دارد؟ فقط برادرم خواهرم این را بدان که :غدیر سند هویت شیعه است اگر غدیر از شیعه گرفته شود ما هیچی نداریم لذا دشمنان ما خیلی کار روی غدیر می کنند که در او خدشه وارد کنند.!
۲۷ اَمرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۱
نگاهی به خطبه غدیر
غدیر مشعلی است که رسول خدا دیروز برافروخت تا امروزاز آن بهره گیریم و فردا زندگانی بهتر داشته باشیم و خطبه غدیر کتابی است همواره گشوده تا پیوسته در آن نظر کنیم و درس زندگی از آن بیاموزیم.
۲۷ اَمرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۷
اعمال عید غدیر
در روز هیجدهم ذیحجه سال دهم هجری مهمترین واقعه اعتقادی تاریخ اسلام اتفاق افتاد.در آن روز پیامبر اکرم از جانب خداوند، حضرت علی ـ علیه السلام ـ را به پیشوایی امت اسلام به طور رسمی منصوب نمودند. این رویداد مهم اعتقادی همان روز جشن گرفته شد. مسلمانان دسته دسته برای تهنیت به حضور امیرالمومنین رفتند و مقام سرپرستی و ولایت ایشان را به آن حضرت تبریک گفتند.
۲۷ اَمرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹

میلاد امام حسین(ع)

 

میلاد امام حسین

 

به روز سوم ماه شعبان سال چهارم هجرت  دومین فرزند برومند حضرت على و فاطمه، که درود خدا بر ایشان باد، در خانه‏ ى وحى و ولایت، چشم به جهان گشود.

 

چون خبر ولادتش به پیامبر گرامى اسلام (ص) رسید، به خانه‏ ى حضرت على و فاطمه (ع) آمد و اسماء  را فرمود تا کودکش را بیاورد.اسماء او را در پارچه‏ اى سپید پیچید و خدمت رسول اکرم (ص) برد،آن گرامى به گوش راست او اذان و به گوش چپ او اقامه گفت  .

 

به روزهاى اول یا هفتمین روز ولادت با سعادتش، امین وحى الهى، جبرئیل، فرود آمد و گفت:

 

سلام خداوند بر تو باد اى رسول خدا، این نوزاد را به نام ‏پسر کوچک هارون‏ «شبیر»  که به عربى‏«حسین‏» خوانده مى‏شود، نام بگذار. چون على (ع) براى تو بسان هارون براى موسى بن عمران است جز آنکه تو خاتم پیغمبران هستى.

 

و به این ترتیب نام پر عظمت ‏«حسین‏» از جانب پروردگار، براى دومین فرزند فاطمه انتخاب شد.

 

به روز هفتم ولادتش، فاطمه‏ زهرا که سلام خداوند بر او باد، گوسفندى را براى فرزندش به عنوان عقیقه  کشت، و سر آن حضرت را تراشید و هم وزن موى سر او نقره صدقه داد.

حسین و پیامبر (ص)

از ولادت حسین بن على (ع) که در سال چهارم هجرت بود تا رحلت رسول الله (ص) که شش سال و چند ماه بعد اتفاق افتاد، مردم از اظهار محبت و لطفى که پیامبر راستین اسلام (ص) درباره حسین (ع) ابراز مى‏ داشت، به بزرگوارى و مقام شامخ پیشواى سوم آگاه شدند.

سلمان فارسى مى ‏گوید: دیدم که رسول خدا (ص) حسین (ع) را بر زانوى خویش نهاده او را مى ‏بوسید و مى‏ فرمود:

 

تو بزرگوار و پسر بزرگوار و پدر بزرگوارانى، تو امام و پسر امام و پدر امامان هستى، تو حجت‏ خدا و پسر حجت‏خدا و پدر حجت‏هاى خدایى که نه نفرند و خاتم ایشان، قائم ایشان (امام زمان عج) مى ‏باشد 

انس بن مالک روایت مى ‏کند:

وقتى از پیامبر پرسیدند کدام یک از اهل بیت‏ خود را بیشتر دوست مى ‏دارى، فرمود:حسن و حسین را،  بارها رسول گرامى حسن و حسین را به سینه مى ‏فشرد و آنان را مى‏ بویید و مى‏ بوسید. (

ابو هریره که از مزدوران معاویه و از دشمنان خاندان امامت است در عین حال اعتراف مى ‏کند که:

 

رسول اکرم (ص) را دیدم که حسن و حسین (ع) را بر شانه‏ هاى خویش نشانده بود و به سوى ما مى‏ آمد، وقتى به ما رسید فرمود: هر کس این دو فرزندم را دوست‏ بدارد مرا دوست داشته و هر که با آنان دشمنى ورزد با من دشمنى نموده است. 

عالى ‏ترین، صمیمى‏ ترین و گویاترین رابطه‏ ى معنوى و ملکوتى بین پیامبر و حسین را مى‏ توان در این جمله‏ ى رسول گرامى اسلام (ص) خواند که فرمود: حسین از من و من از حسینم

3- امالى شیخ طوسى ، ج 1، ص 377